KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12022076
nr 1202 2076
Asta Bäckman
(1914-1993), Sverige
Pastell, Blomster. Signerad, daterad -76. Motivet: 23x18 cm
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Utrop:
500 kr
måndag 10 september 2018
kl 19:36:45
Asta Bäckman
Läs mer om Asta Bäckman